©

Aliejų ir vaškų naudojimo nurodymai

Aliejai ir vaškai – tinkamas pasirinkimas daugeliu atvejų

Bendrieji naudojimo nurodymai

Dirbti su medžiagos pertekliaus surinkimu ar be?
Dengiant paviršių vašku-aliejumi ir HSO-118 [eco] po 20–30 minučių ant paviršiaus turėtų nebebūti medžiagos likučio, ypač jei paviršius neįgeriantis. Antraip gali sulėtėti džiūvimas. Pagrindo įgėrimo savybes lemia medienos šveitimas. Kuo glotniau nušveistas medienos paviršius, tuo mažiau aliejaus jis įgeria ir tuo silpniau apsaugoma mediena. Naudojant HWS-112 perteklius gali likti ant paviršiaus!

Spalvotai aliejuoti paviršiai
Vašką-aliejų, HSO-118 [eco] ir HWS-112 galima spalvinti. Ypač jei dėl gamybinių priežasčių dirbama su pertekliaus surinkimu (naudojamas HSO-118 [eco] ir vaškas-aliejus), atspalvių intensyvumas yra ribotas!

Valymas ir priežiūra
Reguliariai priežiūrai rekomenduojame Remmers priežiūros priemonę aliejuotoms grindims [eco]. Šitaip aliejuoti laiptai ir grindys geriausia išlaikys savo vertę.

Pastaba dėl savaiminio užsidegimo
Aliejumi suteptos medžiagos (pvz., šluostės, darbo drabužiai ar filtrų įklotai) gali būti linkę savaime užsidegti, todėl juos reikia sudėti į nedegančią atliekų talpyklą ir pašalinti. Šias medžiagas taip pat galima sudrėkinti vandeniu ir pakabinti išdžiūti lauke. Laikydamiesi priešgaisrinių reikalavimų, reguliariai šalinkite purškimo dulkių kritulius, kad apsisaugotumėte nuo purškimo dulkių užsidegimo. Prieš sušluodami šviežias purškimo dulkes, palaukite, kol jos išdžius. Savaiminio užsidegimo pavojus (DGUV informacinis leidinys 209-046)