©

Akmens tvirtinimas

Tikslingas mineralinio pagrindo atnaujinimas

Mineralinės statybinės medžiagos dūlėjimas visada yra susijęs su struktūros susilpnėjimu. Toks susilpnėjimas paprastai atsiranda dėl pirminės porų struktūros išsiplėtimo, retesniais atvejais – dėl tikrojo rišiklių netekimo. Pagrindinė tvirtinimo priemonės užduotis yra tikslingas dėl dūlėjimo naujai susiformavusios porų ertmės užpildymas. Tai atliekama įdedant papildomo, panašaus į natūralų, rišiklio.

„Naujos“ medžiagos, pvz., neseniai atskilusios uolienos, atveju tvirtumo profilis paprastai yra vienalytis, taigi tvirtumas ir elastingumas statybinės medžiagos paviršiuje bet kokioje skersinio pjūvio vietoje yra vienodas. Ši dėl dūlėjimo išnykusi būklė, atliekant tvirtinimo darbus, turėtų būti vėl atkurta, kitų būdingų statybinės medžiagos parametrų (be tvirtumo ir elastingumo) nepaveikiant.

Fasado statybinių medžiagų (nuo įvairių natūralaus akmens rūšių, plytų ir tinko iki betono) ir oro poveikio įvairovei nenusileidžia ir galimo dūlėjimo profilių įvairovė. Tampa aišku, kad subalansuotiems tvirtumo profiliams užtikrinti reikalingi įvairūs tvirtiklių tipai.

Atitinkamai yra siūlomi „Remmers“ tvirtiklių tipai, kurie skiriasi pagal tokius kriterijus:

  • „rišiklio kiekį“ – vadinamąją gelio išskyrimo normą
  • gelio struktūrą – be arba su elastingumą suteikiančiomis struktūrinėmis dalims
  • rišimo prie pagrindo tipu

Silicio rūgšties esteris pats yra skystis, taigi iš principo į porų struktūrą gali būti dedamas neįmaišant tirpiklių. Dėl skirtingo didelių ir mažų molekulių maišymo santykio gali būti sąmoningai keičiamos tvirtiklio savybės, visų pirma gelio išskyrimo norma, t. y. poros struktūroje atsirandančio silicio gelio kiekis. Be gelio išskyrimo normos, pakeitus katalizatoriaus tipą ir kiekį, taip pat naudojant tirpiklius, atsiranda daugiau galimybių pasirinkti prasiskverbimo charakteristikas, reakcijos greitį ir pan.

Tikslingai derinant ir keičiant šiuos parametrus sukurta akmens tvirtiklių paletė, suteikianti dideles pasirinkimo, taigi ir pritaikymo konsoliduojančiam pagrindui galimybes.

Visi silicio rūgšties esterio pagrindo akmens tvirtikliai turi būdingą savybę, dėl kurios jie skiriasi nuo kitų tvirtiklių: susidarantis sutvirtinantis silicio gelis turi savitą porėtumą. Šis vadinamasis antrinis porėtumas užtikrina sutvirtintos medžiagos kapiliariškumo ir vandens garų pralaidumo išlaikymą.

Sutvirtinimas

Rasta produktų: 4
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 071905

Akmens tvirtinimo priemonė silicio rūgšties esterio pagrindu, išskirianti mažai gelio (10 %), siekiant išvengti per didelio sutvirtinimo ir pasiekti subalansuotas stiprumo savybes

Prekės kodas 072005

Akmens tvirtinimo priemonė silicio rūgšties esterio pagrindu, be tirpiklių

Prekės kodas 065405

Speciali sutvirtinimo priemonė, kurios sudėtyje nėra tirpiklių, skirta kalkakmeniui Silicio rūgšties esterių pagrindu (KSE) su specialiais sukibimą skatinančiais elementais

Prekės kodas 071505

Elastifikuota, didelį gelio kiekį išskirianti akmens tvirtinimo priemonė silicio rūgšties esterio pagrindu stipriai susilpnėjusių mineralinių statybinių medžiagų sutvirtinimui