Vertės išsaugojimo patarimai

Techninių su drėgme ir šiluma susijusių problemų panaikinimas naudojant „iQ-Therm“

Įrengus „iQ-Therm“ vidaus izoliaciją beveik visa šiluma išlaikoma uždaroje gyvenamojoje patalpoje ir tik labai nedidelė jos dalis prarandama per struktūrines sienos dalis. Taip sutaupoma daug šildymo išlaidų. Dėl įvairių statybinių konstrukcijų fizinių savybių derinimo, naudojant „iQ-Therm“, nuo pat pradžių išvengiama techninių su drėgme ir šiluma susijusių problemų.

1 patarimas: Paviršiaus apdaila

Galutiniai paviršiaus apdailos darbai turi būti atliekami naudojant atviras difuzicijai ir atvirų kapiliarų dengimo medžiagas arba jų sistemas. Joms priskiriami mineralais surišti dažai, pvz., „iQ-Paint“, „iQ-Paint ST“ ir istorinė kalkių dažų sistema („Color CL Historic“), taip pat mineraliniai dažai OH. Difuziją stabdančios sienų dangos, pvz., tapetai arba ir latekso dažai nepalankiai veikia „iQ-Therm“ sistemos produktyvumą. Dėl jų susilpnėja drėgmės pasikeitimas tarp „iQ-Therm“ ir patalpos. Taip kyla drėgmės kaupimosi pavojus struktūrinės sienos formavimo dalies viduje ir ant jos. Tada yra tikimybė, kad atsiras ilgalaikių su tuo susijusių pažeidimų.

2 patarimas Baldų statymas

Siekiant užtikrinti konvekciją tarp struktūrinių sienos dalių ir baldų, baldus reikia statyti taip, kad jie neturėtų tiesioginio sąlyčio su siena. Paprastai visiškai pakanka 1,5–2 cm (kiliminės dangos juostelės storis) atstumo.

3 patarimas: Daiktų kabinimas

Vidutinio svorio daiktams kabinti turėtų būti naudojami įsukami izoliacijos kaiščiai, pvz., 50 universalusis kaištis. Trumpi, iki 2,5 cm, vinys mažesnio svorio daiktams tvirtinti nėra problema. Tiksliam didesnio svorio daiktų (pvz., pakabinamų virtuvės spintelių, laiptų turėklų ir pan.) tvirtinimui be šiluminių tiltelių galima naudoti pritaikomą montavimo cilindrą iš standžiojo poliuretano putplasčio.

4 patarimas: Vėdinimo charakteristikos

„iQ-Therm“ sistema pagrįsta tuo, kad drėgmė, kuri gali būti sugeriama esant tam tikriems klimato skirtumams tarp vidaus ir išorės arba reguliuojant drėgmę esant dideliam patalpos oro drėgniui, taip pat gali būti ir išskiriama. Todėl reikalingos atitinkamos vėdinimo charakteristikos.

  • Virtuvė / vonia: Šiose patalpose kurį laiką gali susidaryti daug drėgmės, pvz., maudantis, prausiantis po dušu, verdant arba valant plytelėmis išklotas grindis. Tokias „drėgmės sankaupas“ iškart šalinkite vėdindami. Virdami ar baigę virti arba nusiprausę po dušu atidarykite langą, kad patalpas gerai gerai prapūstų oras. Jei šios patalpos yra be langų, šią funkciją gali atlikti vėdinimo sistema.
  • Gyvenamosios patalpos: Čia galite vėdinti pagal savo „uoslę“. Jei oro kokybė prasta („blogas kvapas“), rekomenduojamas smūginis vėdinimas.
  • Jei gyvenamajame kambaryje yra daug augalų arba kitų drėgmės šaltinių (akvariumas, kambarinis fontanas ar pan.), turėtumėte reguliariai tikrinti oro drėgnį, pvz., higrometru (vertė paprastai turėtų būti mažesnė kaip 60 % santykinio oro drėgnio).
  • Miegamieji: Jei miegate prasidarę langą, drėgnas iškvepiamas oras gali būti iškart pašalintas. Jei langas naktį būna uždarytas, atsikėlę turėtumėte miegamąjį išvėdinti plačiai atverdami langą (smūginis vėdinimas). Žiemą tam pakanka 5–10 minučių, pavasarį ir rudenį galima vėdinti ilgiau. Higrometru galite nustatyti, ar „santykinis drėgnis“ yra mažesnis kaip 60 %. Jei ši orientacinė vertė viršijama, turėtumėte vėdinti ilgiau arba dažniau (pvz., dar ir vakare).