©

Stabilumas ir patvarumo didinimas

Istorinių konstrukcijų ertmių užpildymas ir patvarumo didinimas

Der Mūro statyba turi šimtmečių senumo tradicijas. Ankstesniais laikais mūrijama buvo pagal amatininkystės taisykles; akmens forma ir sienos storis buvo parenkami pagal įvertintą apkrovą. Šiandien senų pastatų apsaugai ir perdarymui labai svarbu žinoti istorinio mūro tvarumą.

Dėl pažeidimų, dėl atnaujinimo ir apsaugos darbų, taip pat dėl naudojimo pokyčių mūrui tenkanti apkrova gali būti perkelta arba padidinta ir dėl to gali atsirasti naujų pažeidimų. Istorinių pastatų atraminės dalys, pavyzdžiui sienos ir kolonos, dažnai sudarytos iš natūralaus akmens ar keraminių plytų dvisluoksnio mūro. Jei išoriniai sluoksniai sumūryti „tvarkingai“, vidiniame šių elementų sluoksnyje dažnai yra dalis akmens skaldos „biralų“ ir nemažai skeidinio. Tvirtumą lemia ne tik akmens ir skiedinio atsparumas ir deformacinės savybės, bet ir daug kitų veiksnių.

Prie jų priskiriami:

  • Mūro struktūra (vieno sluoksnio / kelių sluoksnių)
  • Akmens formatas
  • Sujungimo tipas
  • Atlikimo kokybė
  • Akmens ir skiedinio kokybės skirtumai

Pačiais bendriausiais atvejais mūre esančios ertmės ir vertikalios kiaurymės mažina mūro patvarumą. Taigi tokių pažeistų vietų užpildymas yra būtinosios papildomos daugelio mūro atnaujinimo darbų priemonės. Užpildymui ir supresavimui naudotiną skiedinį reikia rinktis įvertinant tvirtumą, vandens sugerties charakteristikas ir rišiklių suderinamumą.

Stabilumo ir apkrovos pagerinimas

Rasta produktų: 2
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 031220

Takus mineralinis užpildymo ir įpurškimo skiedinys

Prekės kodas 030920

Takus mineralinis užpildymo ir įpurškimo skiedinys