Gamtinio akmens fasadai

Nuo istorinių pastatų iki individualių namų

Priešingai nei plytų ar šiuolaikinių statybinių medžiagų atveju, labai skiriasi ne tik akmenų forma, spalva ir paviršiaus savybės, bet ir jų fizinės bei cheminės savybės. Todėl norint išsaugoti pradinę medžiagą ypač svarbu išsaugoti originalią medžiagą ir suderinti naujai naudojamas remonto medžiagas. „Remmers“ akmens tvirtikliai naudojami visame pasaulyje istoriškai vertingam kultūros paveldui išsaugoti.

Ar gali būti kas gražiau nei „mūrai“ iš kalkių ir smiltainio? Dabartiniais laikais namai nebestatomi iš gamtinio akmens, nes būtų brangesni nei „normalūs“ pastatai. Todėl reikia jau esamus gamtinio akmens statinius itin prižiūrėti.

Šalia tokių objektų kaip, pavyzdžiui, Kelno katedra, kuriai savo gyvenimą paskiria daugybė restauratorių ir akmenskaldžių, dėmesio centre atsiduria ir įprasti seni miesto pastatai su atbrailomis ir langų angokraiščiais iš gamtinio akmens. Priešingai nei plytų ar šiuolaikinių statybinių medžiagų atveju, labai skiriasi ne tik akmenų forma, spalva ir paviršiaus savybės, bet ir jų fizinės bei cheminės savybės. Esminis dalykas čia – atidus išnagrinėjimas. Kadangi ypač gamtinio akmens atveju norint išsaugoti pradinę medžiagą ypač svarbu išsaugoti originalią medžiagą ir suderinti naujai naudojamas remonto medžiagas.

©

Darbo etapai

1 Mūro atnaujinimas

Didinant kiauro arba netvirto mūro stabilumą ir patvarumą į ertmes naudojant mažą slėgį įspaudžiama BSP 3/6 arba „BSP Historic“ (pagal paminklų priežiūros asociacijos (WTA) atmintinę 4-3-98/D).

2 Valymas ir druskų pašalinimas

Valymas pagerina ne tik optinį vaizdą: Purvo plutoje kaupiasi drėgmė ir kenksmingos medžiagos ir neleidžia išdžiūti pagrindui. Druskos pašalinamos paviršinėje srityje su „Remmers“ druskų pašalinimo kompresais. Kompresai uždedami kaip ir tinkas, o po 3 savaičių pašalinami kartu su migravusiomis druskomis.

3 Siūlių skiedinio pašalinimas

Beveik kiekvieno fasado su matomais akmenimis sutvarkymas atliekamas kartu atnaujinant pažeistas siūles. Paprastai reikia išvalyti 2 cm siūlės arba siūlės pločiui dvigubą gylį.

4 Pabrinkimo mažinimas

Daugeliui gamtinių akmenų itin svarbi pažaidos priežastis yra brinkstančių molio mineralų sukeltas (sudrėkinus akmenį jaučiamas žemės kvapas) „higrinis brinkimas ir nykimas“. Apdorojant šiuo metu unikaliu brinkimą mažinančiu „Remmers“ produktu „Antihygro“ sumažinama brinkimo apimtis ir brinkimo greitis.

5 Tvirtinimas

Sutvirtinimo tikslas yra pradinio tvirtumo atkūrimas tikslingai pridedant rišiklių. Šiam tikslui galima naudoti daugybę akmenų stipriklių kvarco rūgšties esterio (KRE) pagrindu.

6 Akmens papildymas ir siūlių užglaistymas

Pažeisti akmenys pakeičiami arba papildomi RM restauravimo skiediniu. Naujam siūlių užglaistymui naudojami rišikliai, granulės ir priderintos spalvos siūlių skiediniai.

7 Hidrofobinimas ir apsauga nuo grafiti

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti BFA impregnavimą kaip skystą apsaugą nuo apžėlimo. Hidrofobinimas yra visuomet baigiamasis apdorojimo etapas. Pusiau patvari „Remmers“ apsauga nuo grafiti palengvina grafiti pašalinimą.

8 Glazūravimas arba sandarinamasis glazūravimas

Kai kurių gamtinių akmenų dėl jų struktūros negalima impregnuoti hidrofobiniu būdu. Būtiną atsparumą vandeniui galima išgauti tik per „paviršinę sistemą“. „Color LA Historic“ ir „Color LA Fill Historic“ buvo sukurti būtent šiai naudojimo sričiai.

Purvo sluoksnis dėl savo didelio vidinio paviršiaus puikiai absorbuoja drėgmę ir dujų bei dalelių pavidalo kenksmingas medžiagas. Jos paprastai reaguoja apatinėje plutos pusėje ir pagreitina irimo procesus.

Druskos šalinimas iš gamtinio akmens ir kitų mineralinių statybinių medžiagų naudojant kompresus yra pripažintas ir daugelyje svarbių statinių patikrintas metodas, naudojamas norint žymiai sumažinti statiniui kenkiančių druskų kiekį.

Stabilumas ir patvarumo didinimas

Mūro statyba turi šimtmečių senumo tradicijas. Ankstesniais laikais mūrijama buvo pagal amatininkystės taisykles; akmens forma ir sienos storis buvo parenkami pagal įvertintą apkrovą. Šiandien tvirtinant ir rekonstruojant senuosius pastatus yra labai svarbu žinoti apie patvarumą.

Pabrinkimo mažinimas

Daugelyje gamtinių akmenų yra galinčių brinkti molio mineralų. Dažniausiai tai yra sluoksniniai silikatai, kurie pagal savo struktūrą yra panašūs į knygą. Net esant mažam drėgmės kiekiui dėl elektrocheminio poveikio savo tarpsluoksniuose jie gali kaupti vandenį ir jį išskirti.

Akmens sutvirtinimas

Atmosferos poveikis mineralinėms statybinėms medžiagoms pasireiškia kartu su struktūros susilpninimu. Pagrindinė tvirtinimo priemonės užduotis yra tikslingas dėl dūlėjimo naujai susiformavusios porų ertmės užpildymas.

Akmenų papildymas

„Remmers“ restauravimo skiedinio sistema buvo sukurta specialiai mineralinėms statybinėms medžiagoms papildyti arba joms pakeisti.

Siūlių sistema

Siūlės statinyje atlieka įvairias funkcijas, todėl, atsižvelgiant į atitinkamus reikalavimus, jų savybės turėtų būti labai įvairios.

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti skystą apsaugą nuo pažaliavimo. Pagrinde kaupiamos veikliosios medžiagos, kurios pradeda veikti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia.

Danga, atspari grafiti

„Remmers“ danga, atspari grafiti, priskiriama pusiau patvarių dangų, atsparių grafiti, klasei. Grafiti ir dažų tepliones nuo apdorotų paviršių galima paprastai pašalinti naudojant didelio slėgio karšto vandens valytuvą.

Skaidrūs dažai

Struktūrinio atsparumo vandeniui užtikrinimo hidrofobiniu impregnavimu alternatyva yra „Remmers“ silikoninės dervos dažų sistema, kurią galima naudoti kaip dangą ir bespalvį laką.

Natūralaus akmens fasadas

Rasta produktų: 1
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 072505

Sutvirtinantis ir hidrofobinių savybių suteikiantis giluminis gruntas vandens pagrindu