©

„iQ-Therm“ principas

Kapiliariškumas, šilumos izoliacija ir oro drėgnio reguliavimas sistemoje

„iQ-Therm“ gali pasiūlyti unikalų patikrintų aktyvių kapiliarų kalcio silikato medžiagų ir organinių putų šilumos izoliacijos veiksmingumo derinį. Visoje sistemoje dėl drėgnį mažinančio sorbcijos sluoksnio papildomai galima naudotis ir oro drėgnio reguliavimo funkcija, padedančia užtikrinti malonų patalpos mikroklimatą ir puikią apsaugą nuo pelėsio atsiradimo.

  • Geriausios izoliacinės savybės (λ = 0,031 W/mK)
  • Itin didelis kapiliarinis aktyvumas, todėl 100 % apsauga nuo drėgmės ir pelėsio
  • Oro drėgmės reguliavimas, užtikrinamas malonus patalpos mikroklimatas
  • Ženkliai ir ilgam sumažinamos šildymo išlaidos
  • Visuose pastatuose ir gyvenamosiose patalpose galima naudoti nekeičiant fasado vaizdo
  • Labai nedidelis montavimo aukštis, paprastas naudojimas, galima naudoti ir dalimis
  • Puikus ekologinis balansas, patikrintas Statybos ir aplinkosaugos instituto

©

Teigiamo ekologinio balanso vidaus izoliacija

„iQ-Therm“ – išmanumas apsimoka

Nekilnojamasis turtas reiškia finansinį saugumą. Dėl šilumą izoliuojančių priemonių didėja šios sistemos vertė. Be to, šilumos izoliaciją gerinančios priemonės atveria tiesiogines energijos taupymo galimybes – sumažinamos šildymo išlaidos. Investuoti į šilumą izoliuojančias priemones apsimoka! Tiesa, tik tada, jei atnaujinimas siejamas su ir taip suplanuota renovacija.

Jei suplanuotos rekonstravimo, priežiūros arba modernizavimo priemonės, vidinės sienos izoliacijos su „iQ-Therm“ pridėtinės išlaidos sudaro tik apie 50 % visos priemonės išlaidų palyginti su įprasta renovacijos priemone.

Federalinės statistikos tarnybos duomenimis, energijos kainos nuo 2000 iki 2010 metų išaugo 40 %. Norintys efektyviai taupyti, kad sumažintų energijos poreikį, renkasi tinkamą izoliaciją.

Galutinėje 2016 m. lapkričio mėn. Federalinės statistikos tarnybos ataskaitoje konstatuojama: „Palyginus su baziniais 2010 metais privatūs ūkiai praėjusiais ir šiais metais už elektrą turėjo mokėti ketvirtadaliu daugiau. Nuo šio tūkstantmečio pradžios galutinė vartotojo kaina išsaugo daugiau nei dvigubai.“

Skaičiavimo pavyzdys:

Toliau parodytame pavyzdyje izoliuojamas maždaug 150 m² išorinės sienos plotas. Prieš įrengiant izoliaciją transmisinės šilumos nuostoliams „sureguliuoti“ reikėjo apie 12 000 KWh šiluminės energijos. „iQ-Therm“ šiluminės energijos poreikį sumažina 77,7 % – taigi baigus atnaujinimo darbus reikia tik apie 2 500 KWh gamtinių dujų. Tai tampa įmanoma dėl išorinės sienos U verčių sumažinimo nuo 1,173 W/(m²K) iki 0,261 W/(m²K).

Tuo pačiu dar ir įgyvendinami šiuo metu galiojančio Energijos taupymo reglamento reikalavimai*.

Įrengus vidaus izoliaciją šiame pavyzdyje jau pirmaisiais metais galima sutaupyti virš 750 eurų šildymo išlaidų. Vidaus izoliacija apsimoka – tiesa, tik tada, jei atnaujinimas siejamas su ir taip suplanuota renovacija. Jei suplanuotos rekonstrukcijos, priežiūros arba modernizavimo priemonės, vidinės sienos izoliacijos su „iQ-Therm“ pridėtinės išlaidos sudaro tik apie 60 % visos priemonės išlaidų palyginti su įprastomis renovacijos priemonėmis.

* Apskaičiuota naudojant „iQ-Lator“, sienos struktūra: raudonos degtos plytos 30 cm, kalkių cemento tinkas 1,5 cm, „iQ-Therm“ 80 sistema; gamtinių dujų kainai esant 0,59 EUR/m³, o šildymo sistemos panaudojimo laipsniui 0,8.

Kiti „iQ-Therm“ privalumai

Perdirbimas ir sveikata

„iQ-Therm“ neskleidžia sveikatai kenksmingų arba galinčių sukelti alergiją medžiagų. Izoliacinės plokštės yra itin netaršios, be to, nesukuria terpės plisti pelėsiui ir bakterijoms. Medžiagą galima perdirbti, ji yra bekvapė ir nekenksminga fiziologiniu požiūriu. Tausojami ištekliai ir aplinka – biologinės struktūros požiūriu „iQ-Therm“ nekenkia žmogui ir gyvūnui.

Gera savijauta

Statybinių dalių sienos paviršių temperatūra patalpoje labai veikia savijautą. Patalpos oro temperatūra suvokiama kaip labai maloni, kai ji yra iki 20 °C. Žemesnėje temperatūroje oras cirkuliuoja mažiau ir kelia mažesnį pavojų alergija sergantiems asmenims.

Jei atliekant energijos taupymo požiūriu tvarų atnaujinimą sienos paviršiaus temperatūra patalpoje padidinama, atitinkamai galima sumažinti patalpos temperatūrą – ir dėl to savijauta nesuprastės, o alergijos rizika bus mažesnė.