©

Tinkuoti fasadai

Apsauga nuo aplinkos poveikio galimybių gausa nuo seno

Tinkuoti fasadai – tai dažniausiai pasirenkamas fasado variantas. Viena iš to priežasčių yra formų ir spalvų įvairovė. Įprastiniai tinko skiediniai fasadams gaminami kaip kalkių ir cemento tinkas. Be to, yra termoizoliacinis tinkas, kuris gaminamas iš termoizoliacinio apatinio tinko sluoksnio ir vandeniui nelaidaus mineralinio apdailos tinko. Jie naudojami tvirtoms vidutinio storio sienoms ir apjungia gerą izoliaciją su atitinkamomis pastato statybinėmis fizikinėmis savybėmis.

Anksčiau tinkas buvo apsauga nuo oro sąlygų poveikio, tinku taip pat buvo galima padengti ir optiškai suvienodinti įvairias medžiagas; vėliau tinkas buvo ir yra pasirenkamas daugiausia dėl jo universalumo ir pritaikomumo bei daugybės galimų naudojimo būdų. Tinkai gali būti ne tik natūralios spalvos, bet jie gali būti nudažomi bet kokia spalva – su baigiamuoju sluoksniu arba su pigmentais, kurie nudažo tinką. Tinkavimo skiediniu galima išgauti ir plastikinį ir dekoratyvinį fasado paviršiaus dizainą.

Tinkuoto fasado senėjimas gali vykti sudėtingu būdu. Oro pokyčiai, pvz., itin veikia sienos konstrukciją. Atsiranda įtrūkimai, vandens daroma pažaida ir fasado sluoksnių atsiskyrimas ir net nukritimas. Itin pažeidžiami yra tamsesni plotai, medžiagų pokyčiai, tinko šablonai, pvz., atbrailų juostos bei dažai, turintys skirtingas elastingumo savybes ir izoliacinį poveikį.

Tinkuoti fasadai gerai išsilaiko ilgą laiką tinkamai tinkuojant ir naudojant konstrukcines priemones, pvz., stogo užlaidas, hidraulinių smūgių atbrailas, akmens cokolius ir, svarbiausia, nuolatinį atnaujinimą. „Remmers“ siūlo tam tinkamas sistemas.

Purve kaupiasi drėgmė ir kenksmingos medžiagos ir neleidžia išdžiūti pagrindu. Dėl to purvą reikia pašalinti. Todėl svarbu: tausojantis tiek, kiek įmanoma, toks intensyvus, kiek tik reikia!

Pridėjus taip vadinamųjų „minkštųjų segmentų“ buvo sukurti elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai kvarco rūgšties esterių pagrindu, kurie akivaizdžiai labiau linkę formuoti plėvelę nei įprastiniai sutvirtinimo produktai. Elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai puikiai tinka išsaugoti verto tinko tekstūrai sutvirtinti.

Statiniai keičiasi. Laikui bėgant ant fasadų kaupiasi nešvarumai ir oro teršalai. Prasiskverbia drėgmė. Kai ruošiamasi atlikti renovaciją, nors paprastai fasadai valomi, tačiau to dažniausiai nepakanka.

Dažnai yra nebūtina pilnai pašalinti seną tinką, net jei yra vienas ar daugiau įtrūkimų. Tokiais atvejais pasitvirtino praktika atnaujinti fasadą plonu sluoksniu padengiant tinku.

Gipso (lipdytinių) elementų atnaujinimas ir taisymas

Gipso (lipdytiniai) elementai suteikia fasadams ypatingą išvaizdą. Tai prabangi ir tradicinė amato meistrystė. Gipso elementais papuošti pastatų fasadai formuoja daug istorinių miesto peizažų.

.

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti skystą apsaugą nuo pažaliavimo. Pagrinde kaupiamos veikliosios medžiagos, kurios pradeda veikti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia. Taip užtikrinama veiksminga apsauga ilgam laikotarpiui.

Dažai

Kartu su spalvos suteikimu, fasado dažai turi atlikti ir apsauginę pastato funkciją. Apsauginė funkcijos esmė yra apsaugoti statinį nuo drėgmės ir teršalų bei kartu užtikrinti statinio difuzines savybes.

.

Tinko fasadas

Rasta produktų: 16
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 022001

Skiedinio stipriklis vandeninės polimerų dispersijos pagrindu

Prekės kodas 040030

Paruošiamasis purškiamas skiedinys pagal Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus

Prekės kodas 040120

Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus atitinkantis druskas sulaikantis porėtas bazinis tinkas, naudojamas restauravimo tinko sistemoje, skirtas drėgnam ir druskų pažeistam mūrui

Prekės kodas 040825

Smulkusis mineralinis tinkas

Prekės kodas 066601

Valymo pasta, skirta miesto pastatų nešvarumams šalinti

Prekės kodas 136801

Dažų nuėmiklis ir grafičių valiklis

Prekės kodas 067305

Baktericidiniu, fungicidiniu ir algicidiniu poveikiu pasižyminti kombinuota priemonė pažaliavusių ir pažaliuoti galinčių statybinių medžiagų valymui ir gruntavimui

Prekės kodas 072505

Sutvirtinantis ir hidrofobinių savybių suteikiantis giluminis gruntas vandens pagrindu

Prekės kodas 051725

Universalus klijuojamasis ir armuojamasis skiedinys

Prekės kodas 056010

Užpildantys „tikri“ dažai silikoninės dervos pagrindu

Prekės kodas 640005

„Tikri“ silikoninės dervos dažai su apsaugine plėvele paviršiams, kuriems kyla dumblių ir grybelių pavojus

Prekės kodas 073881

AFM silikono takumui keisti skirtas priedas