©

Architektūros paveldo priežiūra

Ilgalaikė kultūros paveldo apsauga

Architektūros paminklų priežiūra yra karališka statinių apsaugos disciplina. Nesvarbu, ar reikia išsamios objekto būklės analizės, kurią atlieka „Remmers“ projektavimo padalinys, ar specialių produktų sprendimų, skirtų ilgalaikei pastato apsaugai – „Remmers GmbH“ produktų asortimentas yra įvairus. Daugiau kaip 65 metus kaupdami patirtį architektūros paminklų priežiūros srityje įgijome išsamių žinių apie istorinius statybos būdus ir medžiagas.

Paminklų apsaugos tikslas yra ilgam išsaugoti kultūros paminklus. Kultūrinis paveldas yra labai svarbus visuomenei – materialūs daiktai ir įsisąmonintos tradicijos jai padeda susitapatinti su savo istorija ir susiformuoti bendrą tapatybę. Mažiems regionams tai galioja taip pat, kaip ir visai Europai. Taigi paminklų apsauga yra gyvenimo kokybės dalis.

Tie, kurie sunkias architektūros paminklų priežiūros užduotis sprendžia ne tik techninio įgyvendinimo galimybių, bet ir kuo geresnio medžiagų išsaugojimo požiūriu, puikiai susidoroja ir su sudėtingais „įprastais atvejais“ – kad ir koks būtų pagrindas: kai remontuojami fasadai, įrengiama statinio hidroizoliacija ar rūpinamasi medienos apsauga.

Purvo sluoksnis dėl savo didelio vidinio paviršiaus puikiai absorbuoja drėgmę ir dujų bei dalelių pavidalo kenksmingas medžiagas. Jos paprastai reaguoja apatinėje plutos pusėje ir pagreitina irimo procesus.

Druskos šalinimas iš natūralaus akmens ir kitų mineralinių statybinių medžiagų naudojant kompresus yra pripažintas ir daugelyje svarbių statinių patikrintas metodas, naudojamas norint žymiai sumažinti statiniui kenkiančių druskų kiekį.

Stabilumas ir patvarumo didinimas

Mūro statyba turi šimtmečių senumo tradicijas. Ankstesniais laikais mūrijama buvo pagal amatininkystės taisykles; akmens forma ir sienos storis buvo parenkami pagal įvertintą apkrovą. Šiandien tvirtinant ir rekonstruojant senuosius pastatus yra labai svarbu žinoti apie patvarumą.

Pabrinkimo mažinimas

Daugelyje natūralių akmenų yra galinčių brinkti molio mineralų. Dažniausiai tai yra sluoksniniai silikatai, kurie pagal savo struktūrą yra panašūs į knygą. Net esant mažam drėgmės kiekiui dėl elektrocheminio poveikio savo tarpsluoksniuose jie gali kaupti vandenį ir jį išskirti.

Akmens sutvirtinimas

Mineralinės statybinės medžiagos dūlėjimas visada yra susijęs su struktūros susilpnėjimu. Pagrindinė tvirtinimo priemonės užduotis yra tikslingas dėl dūlėjimo naujai susiformavusios porų ertmės užpildymas.

KSE modulio sistema

Užduotys konsoliduojant natūralų akmenį dažniausiai neapsiriboja tik struktūriniu sutvirtinimu, bet, priklausomai nuo dūlėjimo tipo ir intensyvumo, yra gerokai platesnės.

Akmenų papildymas

„Remmers“ restauravimo skiedinio sistema buvo sukurta specialiai mineralinėms statybinėms medžiagoms papildyti arba joms pakeisti.

Liejinys

Esama daug gerų ir teisėtų priežasčių daryti vertingų originalų liejinius: nuo restauratoriaus, archeologo, muziejininko iki menininko, kuris nori turėti kelias savo eskizų kopijas – visi dirba su silikonine liejimo mase.

Siūlių sistema

Siūlės statinyje atlieka įvairias funkcijas, todėl, atsižvelgiant į atitinkamus reikalavimus, jų savybės turėtų būti labai įvairios.

Tinkas

Ankstesniais laikas tinkas buvo apsaugos nuo oro sąlygų priemonė, kuria dar buvo galima uždengti skirtingas medžiagas ir suvienodinti vaizdą; vėliau tinką žmonės rinkdavosi ir dabar dar renkasi dėl jo keitimo ir transformavimo savybių, taip pat dėl daugybės pritaikymo galimybių.

Danga, atspari grafiti

„Remmers“ danga, atspari grafiti, priskiriama pusiau patvarių dangų, atsparių grafiti, klasei. Grafiti ir dažų tepliones nuo apdorotų paviršių galima paprastai pašalinti naudojant didelio slėgio karšto vandens valytuvą (higroterminis valymas).

Danga

Statinių ir skulptūrų dažymas bei spalvinimas žinomas dar nuo antikos laikų. Tai buvo (ir yra) ne tik išraiškos priemonė, bet ir apsauginis bei viršutinis sluoksnis. Dėl atmosferoje esančių teršalų sukeliamų pažeidimų pastaraisiais dešimtmečiais ypač daug dėmesio skiriama apsauginei funkcijai.

Architektūros paveldo priežiūra

Rasta produktų: 33
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 031220

Takus mineralinis užpildymo ir įpurškimo skiedinys

Prekės kodas 030920

Takus mineralinis užpildymo ir įpurškimo skiedinys

Prekės kodas 040120

Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus atitinkantis druskas sulaikantis porėtas bazinis tinkas, naudojamas restauravimo tinko sistemoje, skirtas drėgnam ir druskų pažeistam mūrui

Prekės kodas 040220

Sanavimo tinkas drėgmės ir druskų paveiktiems mūriniams statiniams pagal Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus

Prekės kodas 041620

Sanavimo tinkas drėgmės ir druskų paveiktiems mūriniams paviršiams pagal Pastatų konservavimo ir paminklų apsaugos mokslinės-techninės darbo grupės (WTA) reikalavimus, ypač atsparus sulfatų poveikui

Prekės kodas 067201

Rūgštinis valiklis

Prekės kodas 066601

Valymo pasta, skirta miesto pastatų nešvarumams šalinti

Prekės kodas 136801

Dažų nuėmiklis ir grafičių valiklis

Prekės kodas 071101

Hidrofobinis impregnavimo kremas silano pagrindu

Prekės kodas 061113

Riboto kapiliarų aktyvumo impregnantas, silano pagrindu, kreminis

Prekės kodas 060201

Bespalvis, hidrofobinis impregnantas silano / siloksano pagrindu, kurio sudėtyje yra tirpiklių

Prekės kodas 060805

Bespalvis, hidrofobinis impregnantas kalkakmeniui silano / siloksano pagrindu

Bernhard Remmers apdovanojimas

Kas du metus Bernhard Remmers akademija skiria Bernhard Remmers premiją už puikius rankomis atliekamo darbo pasiekimus architektūros paminklosaugos srityje.

Leipcige vykstančioje Europos restauravimo, paminklų priežiūros ir miestų atnaujinimo mugėje „denkmal“ už puikius pasiekimus paminklosaugos srityje tokiu būdu pagerbiami amatininkai, projektuotojai, architektai, paminklų prižiūrėtojai ir statinių savininkai. Taip parodomas išskirtinis dėmesys rankų darbo meistrystei.

©