©

Betono apsauga ir remontas

Nėra nieko amžino

Nepaisant betono aukštos kokybės ir didelio atsparumo, jis gali būti pažeistas ir jam gali prireikti remonto ar papildomos apsaugos. Kalbant apie betono pažeidimo priežastis, reikia atskirti pažeidimus dėl aplinkos poveikio ir gamybos defektus. Aplinkos poveikį gali sukelti išmetamosios dujos, rūgštiniai krituliai, šaltis ir techninės druskos., saugančios nuo apledėjimo. Tai taip pakeičia medžiagų chemines savybes, kad pradeda rūdyti plieno armatūra, įmūryta betone. Tipiniai gamybos defektai, dėl kurių gali imti rūdyti betono armatūra, yra stingstant atsiradę įtrūkimai bei ertmės, žvyro sankaupos ir nepakankamas betono padengimas.

Kadangi gelžbetonio konstrukcijų pažeidimo pobūdis ir priežastys gali būti labai įvairios, jau daugelį metų taikomi skirtingi remonto principai. Šiuos principus galima rasti, pavyzdžiui, Vokietijos gelžbetonio komisijos (DAfStb) Betoninių konstrukcijų apsaugos ir remonto reglamente bei EN 1504 standarte (Vokietijoje DIN EN 1504) „Betoninių konstrukcijų apsauginiai ir remontiniai produktai bei sistemos“.

Pastato ilgaamžiškumą lemia ne tik teisingas planavimas (laikančiųjų konstrukcijų projektas ir konstrukcijos detalės), bet ir statybinių medžiagų pasirinkimas bei kruopštus statybos darbas.

DIN EN 1504-3 standartas reglamentuoja betono pakaitalų sistemas konstrukciniam ir nekonstrukciniam remontui. Projektuotojas turi įvertinti, kuris atvejis tinka objektui. Tai lemia stabilumo ir patikimumo koeficientas per nurodytą likusį pastato tarnavimo laiką.

Daugelis betoninių konstrukcijų pažeidimų atsiranda dėl įtrūkimų ir ertmių, per kuriuos į statybinio elemento vidų patenka kenksmingos medžiagos. Dėl šio žalingo poveikio pablogėja betono savybės ir sumažėja statinio tvirtumas.

Betono apsauga ir restauracija

Rasta produktų: 16
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 687001

Prekės kodas 047503

Prekės kodas 092084

Prekės kodas 091901

Priedas apsaugai nuo korozijos, naudojamas kartu su Betofix RM/Betofix R2

Prekės kodas 090084

Prekės kodas 109225

Greitam remontui skirtas skiedinys

Prekės kodas 109306

Greitai stingstantis remonto darbams skirtas skiedinys

Prekės kodas 109625

Pluoštu sustiprintas PCC statiškam betoninių statinių remontui

Prekės kodas 108625

Itin tvirtas PCC išlyginamasis skiedinys

Prekės kodas 100806

PCC smulki mentelė

Prekės kodas 650005

Aukštos kokybės fasadiniai dažai iš gryno akrilato

Prekės kodas 116011

Skaidri grunto ir skiedinio derva