©

Džiovinimo technologijos

Nuo klasikinių džiovinimo technologijų iki spinduliuose kietėjančių sistemų

Džiovinimo įrangos juostos plotis yra pritaikytas tiek klasikinėms džiovinimo technologijoms (fizikinėms / cheminėms), tiek spinduliuose kietėjančioms sistemoms. Priklausomai nuo lakavimo proceso naudojamas atitinkamas džiovinimo metodas. Remmers siūlo efektyvias dangų technologijas visoms panaudojimo sritims.

MOS džiovinimas

MOS džiovinimo metu, energija į dangos struktūrą patenka per spinduliuotę, kurios bangos ilgis yra 2,54 GHz, o tai atitinkamai stimuliuoja vandens molekules. Tokiu būdu vandens molekulės palieka dangos plėvelę ir pasišalina pro džiovintuvo antgalį.

Džiovinimas UV spinduliais

Džiovinimui ultravioletinėje šviesoje reikalingos specialios UV kietėjimo dangos medžiagos su fotoiniciatoriais. Kai išdžiovinami vandens pagrindo produktai, paviršius apšvitinamas UV spinduliais, naudojant aukščiau aprašytus sistemos metodus, kurie sukelia cheminę reakciją - "surišimo" procesą. Klasikinės kietinimo lempos yra galio ir gyvsidabrio.

LEC / LED džiovinimas

Low-Energy-Curing/Light-Emitting diode džiovinimas tai kietinimas UV spinduliais su mažomis energijos sąnaudomis. UV medžiagos kietėja esant mažesniam lempų našumui, tad energijos sąnaudos žymiai sumažinamos.

ESH džiovinimas

ESH džiovinimas tai speciali spindulių džiovinimo ir kietėjimo forma (veikiant elektrostatinėms sąlygoms).

Džiovinimo tunelis

Cirkuliacinis oro džiovintuvas yra tinkamas, pavyzdžiui, vežimėliams su pastovia oro cirkuliacija ir kylančios temperatūros kreive esant maždaug 25 °C - 30 °C pradiniame plote, 40 °C - 45 °C viduryje bei maždaug 25 °C - 20 °C aušinimo zonoje. Atitinkamas padengtos profiliuotos medienos ciklo ar užlaikymo laikas džiovinimo tunelyje ypač priklauso nuo naudojamo šlapio sluoksnio storio.

IR džiovinimas

IR džiovinimo metu šviežiai padengtas paviršius yra apšviečiamas vidutinio dydžio infraraudonųjų spindulių bangomis. Tokiu būdu dangoje esantis vanduo sugeria spinduliavimą, paverčia jį šiluma ir išgaruoja. Būtų naudinga pasirinkti infraraudonųjų spindulių ir cirkuliuojančio oro džiovinimo derinį, kad būtų užtikrintas efektyvus atitinkamos dangos medžiagos džiovinimas.

OIR džiovinimas

Šiame džiovinimo procese naudojami infraraudonieji spinduliai, kurių išmetamųjų teršalų spektras yra specialiai pritaikytas pašalinamų lakiųjų dažų komponentų absorbcijos kreivei (tikslingas šilumos įvedimas į lako sluoksnį). Reikšmingas šios džiovinimo technologijos pranašumas yra tas, kad lakas iš vidaus tolygiai, greitai ir švelniai džiūsta. Po spinduliavimo lakieji dažų komponentai pernešami per džiovintuvo antgalius.