©

Akmens papildas plytų fasade

Pažeistas plytas sienoje pataisykite, o nepakeiskite

„ Remmers“ restauravimo skiedinio sistema buvo specialiai sukurta mineralinių statybinių medžiagų papildymui arba pakeitimui. Suirusios plytos keisti nereikia.

Konservuojant ir restauruojant gamtinio akmens statybinius komponentus vis dar labai svarbūs yra akmens papildo skiediniai mineraliniu ar polimerais modifikuotu mineraliniu pagrindu. Tai paaiškinama daugybe pranašumų, kuriuos jos turi lyginti su kitais rišamųjų medžiagų variantais akmens papildo skiediniui. Tai yra:

  • geras prisitaikymas prie įvairių techninių, ypatingai fizikinių-mechaninių savybių,
  • geras optinis prisitaikymas,
  • saugus, paprastas darbas bei
  • labai geras kainos ir kokybės santykis.

„Remmers“ restauravimo skiedinio sistema buvo sukurta specialiai mineralinėms statybinėms medžiagoms papildyti arba joms pakeisti. Kadangi gamtinis akmuo kaip statybinė medžiaga skiriasi savo sudėtimi (struktūra, poringumu, spalva, granuliacija ir t.t.) ir yra naudojama kaip ilgalaikė priemonė, akmens restauravimo skiedinį reikia suderinti su pagrindu, tam „Remmers“ siūlo platų pritaikymo galimybių spektrą.

Laikomasi dvejopos filosofijos:

viena vertus, „Remmers“ siūlo visapusišką standartinių produktų sistemą, kuri dėl savo įvairovės gali būti naudojama įvairiausioms reikmėms. Dėl struktūrizuotos struktūros perdirbėjai ir planuotojai gali pasirinkti akmenų papildo skiedinį, optimaliai pritaikytą standartiniam atvejui.

Kita vertus, įmanoma kurti ir pateikti specialiuosius gaminius, skirtus konkrečioms taikymo sritims. Tam paprastai reikia žinoti ne tik uolienų savybes, bet ir atitinkamus pažaidų mechanizmus, dėl kurių originali medžiaga suiro.

Jei pažaidos mechanizmai jau nustatyti, „Remmers“ siūlo bendradarbiauti su jau dalyvaujančiais profesionalais. Jei vis dar laukiama tinkamų mokslinių tyrimų, juos gali atlikti ir įvertinti „Remmers“ projektavimo padalinys, kurį sudaro įvairių sričių specialistų komanda.

Todėl „Remmers“ gali pateikti tinkamą restauravimo skiedinį beveik pagal visus įvairiausius plataus spektro mineralinių pagrindų optinius, cheminius ir fizikinius-mechaninius reikalavimus.

Perdirbimas

Pažeistų ir defektuotų vietų kampinio apdorojimo eiga yra tokia pati kaip ir įprastinio mineralinių pagrindų papildymo „klasikiniu“ restauravimo skiediniu eiga. Šiai per dešimtmečius išbandytai taikymo sričiai „Remmers“ pateikia patikimą restauravimo skiedinį.

Ateinantis iš akmens skulptūros srities, kuri jau daugelį metų įsitvirtino sąmonėje kaip meno kūrinys, tinkamų medžiagų poreikis medžiagas saugantiems papildams taip pat persikėlė ir į fasadų sritį. Žinoma, ir čia taip pat galioja reikalavimas, kad šie papildai turi prisitaikyti prie atitinkamo akmens spalvos, struktūros ir fizikinių-mechaninių savybių.

Paminklosaugos srityje vis labiau reikalaujama fasadams nebenaudoti užnešamų sluoksnių. Šiuo tikslu įmonė „Remmers“ siūlo „RM pro“ produktą, su kuriuo įmanoma naudoti šią apdorojimo technologiją, neatsisakant nurodytų individualių pakeitimų.

Paprastai tinkamas spalvinis pritaikymas gali būti padarytas pigmentuojant gamykloje. Šiuo tikslu galima nurodyti atspalvį iš gausios dažų atspalvių kolekcijos arba panašiai standartizuotos dažų atspalvių kortos (pvz., RAL) arba mums asmeniškai atsiųsti pavyzdį, ant kurio pažymėtas norimas atspalvis.

Gniuždomojo stiprio parametrai ir tamprumo modulis turi didelę reikšmę akmens priedo ilgaamžiškumui. Panašiai kaip ir siūlių skiedinys, akmens restauravimo skiedinys turėtų atlikti „silpniausios“ mūro jungties funkciją. Viena vertus, ji turėtų atlikti tam tikrą „tarpslankstelinių diskų funkciją“, kad galėtų akmens atžvilgiu labiau absorbuoti ar sumažinti įtampą. Kita vertus, „vėliau“ pridėta medžiaga visada turėtų užimti silpnesnę poziciją, kad galėtų veikti kaip pageidaujamas viršutinis (nusidėvintis) sluoksnis kartu su pirmine medžiaga.

Tačiau dėl antrojo aspekto skiedinio ilgaamžiškumas neturi sumažėti iki užsakovui nepriimtino lygio. Viena iš pagrindinių užduočių gaminant restauravimo skiedinius – surasti optimalų variantą tarp „silpniausios grandies“ ir ilgaamžiškumo.

Siekdama kiek įmanoma priartėti prie paminėto optimalaus varianto kiekvieno akmens papildo atveju įmonė „Remmers“ siūlo standartinį dviejų stiprio tipų restauravimo skiedinį:

„minkštas“ M5 (4–8 N/mm², priklausomai nuo granuliacijos)

„normalus“ M10 (10–13 N/mm², priklausomai nuo granuliacijos)

Akmens restauravimo skiedinio granuliacija turi lemiamą įtaką struktūrai, o kartu ir gatavo akmens papildo šiurkštumui ir blizgesiui. Kad būtų parinktas kuo tiksliau reikalavimus atitinkantis akmens papildas, „Remmers“ restauravimo skiedinio sistema standartiškai turi tris granuliacijos intervalus:

„smulkus“, < 0,2 mm

„vidutinis“, < 0,5 mm

„grubus“, < 2,0 mm

Akmens restauracija

Rasta produktų: 1
 

Žiūrėti:

Prekės kodas 059815

Mineralinis akmens papildymo skiedinys, kurį galima padengti lygiai su pagrindu be siūlių ir dengti kaip suspensiją