©

Restauravimo tinkas

Ilgalaikis specialus tinkas statiniams išsaugoti

Statiniai keičiasi. Laikui bėgant ant fasadų kaupiasi nešvarumai ir oro teršalai. Prasiskverbia drėgmė. Kai ruošiamasi atlikti renovaciją, nors paprastai fasadai valomi, tačiau to dažniausiai nepakanka.

Bėgant metams susidaro druskos, kurios apsunkina valymą. Jei tokiais atvejais tinkas atnaujinamas, apatinis ir apdailos tinkas turi būti tokie, kad kuo ilgiau būtų galima išvengti pažaidos.

Restauravimo tinko sistemų funkcija yra ilgą laiką užtikrinti sausą ir neapžėlusį tinko paviršių ir ilgam apsaugoti mūrą, druskas sulaikant tinke ir tada pašalinant iš mūro.

Kad tai būtų įmanoma, restauravimo tinko sistemos veikia dviem būdais:

  • restauravimo tinkas nepraleidžia vandens, tačiau yra paruoštas taip, kad būtų itin atviras difuzijai. Taip garavimo lygmuo iš paviršiaus perkeliamas į tinko skersinį pjūvį
  • Apatinis / pagrindinis tinkas atlieka sulaikymo sluoksnio funkciją. Drėgmė skystu pavidalu turi gebėti patekti su joje ištirpusiomis druskomis ir
    išsklaidymo metu per restauravimo tinką pasilikti apatiniame tinko sluoksnyje

Optimaliai tinka ir pasiteisino „Remmers“ restauravimo tinko sistemos. Nuolatinis vandenį atstumiantis ir tuo pat metu itin atviras difuzijai restauravimo tinkas leidžia mūrui išdžiūti, tačiau sulaiko druskas, kad neliktų išblukimo. Jei yra daug druskų, pagrindą galima išlyginti (porų) pagrindo tinku, kuris leidžia druskoms kristalizuotis nepadarant žalos. Pasirinktinai galima su „Remmers“ kompresiniu tinku naudoti tikrą nusausinantį tinką, kuris yra pralaidus ir turi aktyvius kapiliarus. Tai užtikrina nuolatinį drėgmės reguliavimą ir turėdamas daugiau nei 60 % porų tūrio suteikia pakankamai vietos druskoms sulaikyti.

Vienasluoksnio restauravimo tinko veikimo principas

Mūre esančios drėgmės garavimo lygmens perkėlimas iš tinko paviršiau į tinko sluoksnį. Restauravimo tinkas atsparus vandeniui, bet kartu yra itin atviras difuzijai.

Dvisluoksnio restauravimo tinko veikimo principas

Druskų iš mūro sulaikymas nesugadinant tinko. Pagrindinis tinkas nėra atsparus vandeniui, kad druskos galėtų patekti ir turėdamas daugiau nei 50 % porų tūrio suteikia pakankamai vietos druskoms sulaikyti nesugadinant tinko.

Kompresinio tinko veikimo principas

Priešingai nei restauravimo tinko atveju, siekiant pagerinti nusausinimą ir druskų pašalinimą atsisakoma atsparumo vandeniui savybių

.

Tinke yra dar daugiau porų tūrio, kad būtų galima sulaikyti arba praleisti ir greitai bei veiksmingai pašalinti į orą kiek galima daugiau druskų ir drėgmės.