©

Plytų fasadai

Viena seniausių žmonijos naudojamų statybinių medžiagų

Plytų mūras

Vienos seniausių žmonijos naudojamų statybinių medžiagų istorija

Kartu su mediena, akmeniu ir augalinių pluoštų plytos priskiriamos prie seniausių žmonijos naudojamų statybinių medžiagų. Molis sumaišomas su smėliu, suformuojamas ir krosnyje deginamas. Pirmosios plytos buvo formuojamos rankomis ir dėl to jos buvo skirtingų išmatavimų.

 • ©

  apie 7 500 m. prieš Kristų

  Seniausios plytos (dar molinės plytos) buvo surastos 1952 m. archeologinių kasinėjimų metu Grabungene Džerike (7 500 prieš Kristų).

 • nuo maždaug 3 000 m. prieš Kristų

  Išlygintos plytos žinomos nuo maždaug 6 300 m. prieš Kristų iš Mesopotamijos. Trečiojo tūkstantmečio prieš Kristų pradžioje pirmą kartą dideliu mastu pradėtas naudoti degintas plytos formos molis.

 • ©

  apie 600 m. prieš Kristų

  Valdant Nebukadnecarui II (604–562 m. prieš Kristų) pastatyti ir dabar Pergamono muziejuje Berlyne esantys Ištaro vartai yra įspūdingas Babilono laikais pasiekto tobulumo lygio, susijusio su plytų deginimo ir glazūravimo technologijomis, liudijimas.

 • ©

  maždaug 100–400 m. prieš Kristų

  Romėnai išplatino statybą naudojant degintas plytas visoje Romos imperijoje. Romėnų plytoms būdinga tai, kad jos yra plonos, kokias ir šiandien galima pamatyti ant įvairių šiuolaikinių pastatų, nors tikriausiai originalioje būklėje jos buvo tinkuotos arba plakiruotos.

 • ©

  nuo XII–XV a.

  Gotikos laikotarpiu Šiaurės Vokietijoje dėl tinkamų gamtinių akmenų stygiaus taip vadinamoji plytų gotika sukūrė savitą architektūrinį braižą.

 • ©

  apie 2-ąją XIX a. pusę

  iki naujosios gotikos XIX a. dauguma mūrų buvo „slepiami“ po tinku.

 • ©

  apie 1920 metus

  Svarbūs statiniai iš plytų iškilo ir XX a. Tarp reikšmingų pavyzdžių – taip vadinamojo plytų ekspresionizmo laikotarpis. Itin ištaigingi pastatai buvo pastatyti didžiuosiuose Šiaurės Vokietijos miestuose, Rūro srityje ir Nyderlanduose.

 • ©

  maždaug nuo 1960 m.

  Daugiau nebestatomi pokario metais vis dar paplitę vienasluoksniai mūriniai fasadai. Nuo to laiko plytų mūriniai susilaukė didelio populiarumo kaip dideli plytų statiniai.

 • ©

  nuo 1963 m .

  „Remmers“ pradeda sudarinėti išsamią programą plytų fasadams atnaujinti ir prižiūrėti.

 • 2000 m.

  „Remmers“ užpatentuoja „Funcosil“ fasadų kremą veiksmingai plytų fasadų apsaugai nuo šoninio lietaus. Naujos kartos apsauginės medžiagos – tai labai svarbus žingsnis rinkoje.

 • ©

  2010 m.

  2010 m. skiriama Bernhardo Remmerso premija už puikų Kaispeicher B – seniausio Hamburgo sandėlių kvartalo pastato – restauraciją.

Purvo pluta neatrodo gerai ir neapsaugo fasado. Purvo sluoksnis dėl savo didelio vidinio paviršiaus puikiai absorbuoja drėgmę ir teršalus. Jie paprastai apatinėje plutos pusėje sukelia reakcijas ir pažeidžia, net jei iš pradžių po pluta pažaidų ir nematyti.

Druskos šalinimas iš gamtinio akmens ir kitų mineralinių statybinių medžiagų naudojant kompresus yra pripažintas ir daugelyje svarbių statinių patikrintas metodas, naudojamas norint žymiai sumažinti statiniui kenkiančių druskų kiekį.

„Remmers“ restauravimo skiedinio sistema buvo sukurta specialiai mineralinėms statybinėms medžiagoms papildyti arba joms pakeisti. Suirusios plytos keisti nereikia.

Mūre esančius įtrūkimus reikia panaikinti, nesvarbu kokia jų priežastis. Naudojant „Remmers“ spiralinių inkarų sistemas, mūro dalis galima sutaisyti ypač efektyviai vėl jas sujungiant.

Danga, atspari grafiti

„Remmers“ danga, atspari grafiti, priskiriama pusiau patvarių dangų, atsparių grafiti, klasei. Grafiti ir dažų tepliones nuo apdorotų paviršių galima paprastai pašalinti naudojant didelio slėgio karšto vandens valytuvą (higroterminis valymas).

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti skystą apsaugą nuo pažaliavimo. Pagrinde kaupiamos veikliosios medžiagos, kurios pradeda veikti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia, pvz., kai biologiniai nešvarumai bando įsitvirtinti. Taip užtikrinama veiksminga apsauga nuo apžėlimo ilgam laikotarpiui.

Kaip alternatyvi priemonė hidrofobinimui, kaip įprasta kai kuriuose regionuose, atsparumas vandeniui gali būti užtikrintas ir naudojant silikoninės dervos dangą arba mažiau matomą silikoninės dervos glazūrą. Žinoma, tai pakeičia fasado pobūdį, tačiau yra itin veiksminga tinkama priežiūros priemonė – kartais netgi vienintelė galimybė apsaugoti mūrą nuo drėgmės prasiskverbimo.

Plytų fasadas

Rasta produktų: 31
 

Žiūrėti:

Straipsnio Nr. 526501

Straipsnio Nr. 067505

Straipsnio Nr. 067201

Rūgštinis valiklis

Straipsnio Nr. 067105

Nešvarumų, sukietėjusio purvo, dulkių, aliejaus ir riebalų nuosėdų šalinimui skirtas tensidinis tirpalas

Straipsnio Nr. 066601

Valymo pasta, skirta miesto nešvarumams šalinti

Straipsnio Nr. 136801

Dažus ir grafičius pašalinanti priemonė

Straipsnio Nr. 067305

Baktericidiniu, fungicidiniu ir algicidiniu poveikiu pasižyminti kombinuota priemonė pažaliavusių ir pažaliuoti galinčių statybinių medžiagų valymui ir gruntavimui

Straipsnio Nr. 643805

Giluminis gruntavimas, pasižymintis hidrofobizuojančiu ir sutvirtinančiu poveikiu.

Straipsnio Nr. 064205

Hidrofobizuojančiu poveikiu pasižymintis gruntas

Straipsnio Nr. 056010

Užpildantis silikoninis glaistas

Straipsnio Nr. 640005

Silikoninių dervų dažai su apsaugine plėvele paviršiams, kuriems kyla dumblių ir grybelių pavojus

Straipsnio Nr. 071101

Hidrofobizuojantis impregnantas silano pagrindu ir kreminės konsistencijos

Straipsnio Nr. 060201

Straipsnio Nr. 060405

Straipsnio Nr. 061405

Hidrofobizuojantis impregnantas silano / siloksano pagrindu vandens emulsijos forma

Straipsnio Nr. 102825

Įrenginiams tinkamas siūlių skiedinys, pasižymintis dideliu atsparumu sulfatams ir skirtas spiraliniams ankeriams naudoti.