©

Tinkuoti fasadai

Apsauga nuo aplinkos poveikio galimybių gausa nuo seno

Tinkuoti fasadai – tai dažniausiai pasirenkamas fasado variantas. Viena iš to priežasčių yra formų ir spalvų įvairovė. Įprastiniai tinko skiediniai fasadams gaminami kaip kalkių ir cemento tinkas. Be to, yra termoizoliacinis tinkas, kuris gaminamas iš termoizoliacinio apatinio tinko sluoksnio ir vandeniui nelaidaus mineralinio apdailos tinko. Jie naudojami tvirtoms vidutinio storio sienoms ir apjungia gerą izoliaciją su atitinkamomis pastato statybinėmis fizikinėmis savybėmis.

Anksčiau tinkas buvo apsauga nuo oro sąlygų poveikio, tinku taip pat buvo galima padengti ir optiškai suvienodinti įvairias medžiagas; vėliau tinkas buvo ir yra pasirenkamas daugiausia dėl jo universalumo ir pritaikomumo bei daugybės galimų naudojimo būdų. Tinkai gali būti ne tik natūralios spalvos, bet jie gali būti nudažomi bet kokia spalva – su baigiamuoju sluoksniu arba su pigmentais, kurie nudažo tinką. Tinkavimo skiediniu galima išgauti ir plastikinį ir dekoratyvinį fasado paviršiaus dizainą.

Tinkuoto fasado senėjimas gali vykti sudėtingu būdu. Oro pokyčiai, pvz., itin veikia sienos konstrukciją. Atsiranda įtrūkimai, vandens daroma pažaida ir fasado sluoksnių atsiskyrimas ir net nukritimas. Itin pažeidžiami yra tamsesni plotai, medžiagų pokyčiai, tinko šablonai, pvz., atbrailų juostos bei dažai, turintys skirtingas elastingumo savybes ir izoliacinį poveikį.

Tinkuoti fasadai gerai išsilaiko ilgą laiką tinkamai tinkuojant ir naudojant konstrukcines priemones, pvz., stogo užlaidas, hidraulinių smūgių atbrailas, akmens cokolius ir, svarbiausia, nuolatinį atnaujinimą. „Remmers“ siūlo tam tinkamas sistemas.

Purve kaupiasi drėgmė ir kenksmingos medžiagos ir neleidžia išdžiūti pagrindu. Dėl to purvą reikia pašalinti. Todėl svarbu: tausojantis tiek, kiek įmanoma, toks intensyvus, kiek tik reikia!

Pridėjus taip vadinamųjų „minkštųjų segmentų“ buvo sukurti elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai kvarco rūgšties esterių pagrindu, kurie akivaizdžiai labiau linkę formuoti plėvelę nei įprastiniai sutvirtinimo produktai. Elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai puikiai tinka išsaugoti verto tinko tekstūrai sutvirtinti.

Statiniai keičiasi. Laikui bėgant ant fasadų kaupiasi nešvarumai ir oro teršalai. Prasiskverbia drėgmė. Kai ruošiamasi atlikti renovaciją, nors paprastai fasadai valomi, tačiau to dažniausiai nepakanka.

Dažnai yra nebūtina pilnai pašalinti seną tinką, net jei yra vienas ar daugiau įtrūkimų. Tokiais atvejais pasitvirtino praktika atnaujinti fasadą plonu sluoksniu padengiant tinku.

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti skystą apsaugą nuo pažaliavimo. Pagrinde kaupiamos veikliosios medžiagos, kurios pradeda veikti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia. Taip užtikrinama veiksminga apsauga ilgam laikotarpiui.

Kartu su spalvos suteikimu, fasado dažai turi atlikti ir apsauginę pastato funkciją. Apsauginė funkcijos esmė yra apsaugoti statinį nuo drėgmės ir teršalų bei kartu užtikrinti statinio difuzines savybes.

.

Tinko fasadas

Rasta produktų: 34
 

Žiūrėti:

Straipsnio Nr. 0220

Sukibimą gerinantis priedas mišiniams, sudarytas iš vandeninės polimerų dispersijos

Straipsnio Nr. 0400

Skiedinys, atitinkantis WTA

Straipsnio Nr. 0401

Druskas kaupiantis specialus tinkas drėgnam, druskų pažeistam mūrui pagal WTA

Straipsnio Nr. 0408

Smulkus mineralinis tinkas

Straipsnio Nr. 0671

Nešvarumų, sukietėjusio purvo, dulkių, aliejaus ir riebalų nuosėdų šalinimui skirtas tensidinis tirpalas

Straipsnio Nr. 0666

Valymo pasta, skirta miesto nešvarumams šalinti

Straipsnio Nr. 1368

Dažus ir grafičius pašalinanti priemonė

Straipsnio Nr. 0676

Specialus valiklis žalių apnašų valymui nuo terasų, akmeninių grindų ir sienų

Straipsnio Nr. 0673

Baktericidiniu, fungicidiniu ir algicidiniu poveikiu pasižyminti kombinuota priemonė pažaliavusių ir pažaliuoti galinčių statybinių medžiagų valymui ir gruntavimui

Straipsnio Nr. 6438

Giluminis gruntavimas, pasižymintis hidrofobizuojančiu ir sutvirtinančiu poveikiu.

Straipsnio Nr. 0725

Sutvirtinantis ir hidrofobinių savybių suteikiantis giluminis gruntas vandens pagrindu

Straipsnio Nr. 0642

Hidrofobizuojančiu poveikiu pasižymintis gruntas

Straipsnio Nr. 1072

Mineralinis gruntas, pasižymintis stipriu sutvirtinančiu poveikiu

Straipsnio Nr. 2810

Mažai sugeriantiems mineraliniams pagrindams skirta sukibimą užtikrinanti danga ir dažai

Straipsnio Nr. 0517