©

Tinkuoti fasadai

Apsauga nuo aplinkos poveikio galimybių gausa nuo seno

Tinkuoti fasadai – tai dažniausiai pasirenkamas fasado variantas. Viena iš to priežasčių yra formų ir spalvų įvairovė. Įprastiniai tinko skiediniai fasadams gaminami kaip kalkių ir cemento tinkas. Be to, yra termoizoliacinis tinkas, kuris gaminamas iš termoizoliacinio apatinio tinko sluoksnio ir vandeniui nelaidaus mineralinio apdailos tinko. Jie naudojami tvirtoms vidutinio storio sienoms ir apjungia gerą izoliaciją su atitinkamomis pastato statybinėmis fizikinėmis savybėmis.

Anksčiau tinkas buvo apsauga nuo oro sąlygų poveikio, tinku taip pat buvo galima padengti ir optiškai suvienodinti įvairias medžiagas; vėliau tinkas buvo ir yra pasirenkamas daugiausia dėl jo universalumo ir pritaikomumo bei daugybės galimų naudojimo būdų. Tinkai gali būti ne tik natūralios spalvos, bet jie gali būti nudažomi bet kokia spalva – su baigiamuoju sluoksniu arba su pigmentais, kurie nudažo tinką. Tinkavimo skiediniu galima išgauti ir plastikinį ir dekoratyvinį fasado paviršiaus dizainą.

Tinkuoto fasado senėjimas gali vykti sudėtingu būdu. Oro pokyčiai, pvz., itin veikia sienos konstrukciją. Atsiranda įtrūkimai, vandens daroma pažaida ir fasado sluoksnių atsiskyrimas ir net nukritimas. Itin pažeidžiami yra tamsesni plotai, medžiagų pokyčiai, tinko šablonai, pvz., atbrailų juostos bei dažai, turintys skirtingas elastingumo savybes ir izoliacinį poveikį.

Tinkuoti fasadai gerai išsilaiko ilgą laiką tinkamai tinkuojant ir naudojant konstrukcines priemones, pvz., stogo užlaidas, hidraulinių smūgių atbrailas, akmens cokolius ir, svarbiausia, nuolatinį atnaujinimą. „Remmers“ siūlo tam tinkamas sistemas.

Purve kaupiasi drėgmė ir kenksmingos medžiagos ir neleidžia išdžiūti pagrindu. Dėl to purvą reikia pašalinti. Todėl svarbu: tausojantis tiek, kiek įmanoma, toks intensyvus, kiek tik reikia!

Pridėjus taip vadinamųjų „minkštųjų segmentų“ buvo sukurti elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai kvarco rūgšties esterių pagrindu, kurie akivaizdžiai labiau linkę formuoti plėvelę nei įprastiniai sutvirtinimo produktai. Elastifikuoti akmeniniai tvirtikliai puikiai tinka išsaugoti verto tinko tekstūrai sutvirtinti.

Statiniai keičiasi. Laikui bėgant ant fasadų kaupiasi nešvarumai ir oro teršalai. Prasiskverbia drėgmė. Kai ruošiamasi atlikti renovaciją, nors paprastai fasadai valomi, tačiau to dažniausiai nepakanka.

Dažnai yra nebūtina pilnai pašalinti seną tinką, net jei yra vienas ar daugiau įtrūkimų. Tokiais atvejais pasitvirtino praktika atnaujinti fasadą plonu sluoksniu padengiant tinku.

Gipso (lipdytinių) elementų atnaujinimas ir taisymas

Gipso (lipdytiniai) elementai suteikia fasadams ypatingą išvaizdą. Tai prabangi ir tradicinė amato meistrystė. Gipso elementais papuošti pastatų fasadai formuoja daug istorinių miesto peizažų.

.

Profilaktinei ilgalaikei apsaugai nuo samanų, grybelio ir dumblių augimo prieš hidrofobinimą ar dažymą galima naudoti skystą apsaugą nuo pažaliavimo. Pagrinde kaupiamos veikliosios medžiagos, kurios pradeda veikti tik tada, kai to iš tikrųjų reikia. Taip užtikrinama veiksminga apsauga ilgam laikotarpiui.

Dažai

Kartu su spalvos suteikimu, fasado dažai turi atlikti ir apsauginę pastato funkciją. Apsauginė funkcijos esmė yra apsaugoti statinį nuo drėgmės ir teršalų bei kartu užtikrinti statinio difuzines savybes.

.

Tinko fasadas

Rasta produktų: 33
 

Žiūrėti:

Straipsnio Nr. 022001

Sukibimą gerinantis priedas mišiniams, sudarytas iš vandeninės polimerų dispersijos

Straipsnio Nr. 040030

Skiedinys, atitinkantis WTA

Straipsnio Nr. 040120

Druskas kaupiantis specialus tinkas drėgnam, druskų pažeistam mūrui pagal WTA

Straipsnio Nr. 040825

Smulkus mineralinis tinkas

Straipsnio Nr. 067105

Nešvarumų, sukietėjusio purvo, dulkių, aliejaus ir riebalų nuosėdų šalinimui skirtas tensidinis tirpalas

Straipsnio Nr. 066601

Valymo pasta, skirta miesto nešvarumams šalinti

Straipsnio Nr. 136801

Straipsnio Nr. 067601

Specialus valiklis žalių apnašų valymui nuo terasų, akmeninių grindų ir sienų

Straipsnio Nr. 067305

Baktericidiniu, fungicidiniu ir algicidiniu poveikiu pasižyminti kombinuota priemonė pažaliavusių ir pažaliuoti galinčių statybinių medžiagų valymui ir gruntavimui

Straipsnio Nr. 643805

Giluminis gruntavimas, pasižymintis hidrofobizuojančiu ir sutvirtinančiu poveikiu.

Straipsnio Nr. 072505

Sutvirtinantis ir hidrofobinių savybių suteikiantis giluminis gruntas vandens pagrindu

Straipsnio Nr. 064205

Hidrofobizuojančiu poveikiu pasižymintis gruntas

Straipsnio Nr. 107205

Mineralinis gruntas, pasižymintis stipriu sutvirtinančiu poveikiu

Straipsnio Nr. 281005

Mažai sugeriantiems mineraliniams pagrindams skirta sukibimą užtikrinanti danga ir dažai

Straipsnio Nr. 051725

Straipsnio Nr. 051925

Straipsnio Nr. 280905

Užpildantis glaistas