©

Naujų statinių hidroizoliacija

DIN 18533 – naujas hidroizoliacijos standartas dalims, kurios turi sąlytį su gruntu

Su gruntu besiliečiančių hidroizoliacijos sluoksnių veiksmingumas ir ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo tinkamų hidroizoliacijos produktų pasirinkimo, bet ir nuo hidroizoliacijos darbų planavimo ir atlikimo pagal taisykles. Nuo 2017 m. vasaros projektuotojai ir perdirbėjai, planuodami darbus, susijusius su gruntą siekiančių naujų statinių hidroizoliacija, gali vadovautis DIN 18533.

Nacionalinius sąlytį su žeme turinčių naujų statinių hidroizoliacijos standartų rinkinius išdėsčius nauja redakcija, juose dabar ne tik įtvirtintos praktikoje ir taip naudotos, tačiau iki tol nereglamentuotos hidroizoliacijos įrengimo rūšys, bet pasiūlyta ir nauja, aiški struktūra.

Struktūra

1 dalis. Reikalavimai, projektavimo ir įrengimo principai

2 dalis. Hidroizoliacija naudojant juostinius hidroizoliacijos produktus

3 dalis. Hidroizoliacija naudojant hidroizoliacijos produktus, kurie turi būti apdorojami skysti

DIN 18533 3 dalyje nustatyti hidrozoliacijos produktams, kurie turi būti apdorojami skysti, keliami reikalavimai. Pirmiausia tai yra:

 • Polimerais modifikuotos, storos bituminės dangos (PMBC)
 • Įtrūkimus perdengiantys mineraliniai sandarinamieji sluoksniai

Hidroizoliacijos įrengimo rūšies pasirinkimo pagrindai

Statinio hidroizoliacija užtikrinama tik tada, kai pasirinktos rūšies hidroizoliacija yra pakankamai atspari išorės poveikiui. Standarto 1 dalyje pateikiama svarbiausio poveikio sąlytį su gruntu turinčiai hidroizoliacijai klasifikacija pagal toliau nurodytus būdingus požymius.

Vanduo hidroizoliaciją gali veikti, jei jis yra kapiliarinio vandens, slėgio veikiamo vandens arba slėgio neveikiamo vandens pavidalu. Atitinkamai vandens poveikio klasei (Wx-E) nustatyti svarbiausi kriterijai yra aukščiausias matuojamasis vandens lygis, pagrindo forma ir grunto tipas. Grunto tipo laidumui nustatyti paprastai reikia žinoti vandens laidumo koeficientą (k vertę).

 • W1.1-E

  Žemės drėgnumas / slėgio neveikiamas vanduo

  ant sąlytį su gruntu turinčių grindinio plokščių ir sienų

 • W1.2-E

  Žemės drėgnumas / slėgio neveikiamas vanduo ant sąlytį su žeme turinčių

  grindinio plokščių ir sienų su drenažo sistema

 • W2.1-E

  Vidutinis slėgio veikiamo

  vandens poveikis, < 3 m panardinimo gylyje

 • W2.2-E

  Didelis slėgio veikiamo

  vandens poveikis, ≥ 3 m panardinimo gylyje

 • W3-E

  Slėgio neveikiamas vanduo

  žeme užpiltuose stogo plotuose

 • W4-E

  Vandens purslai ir žemės drėgnumas prie sienos cokollio /

  kapiliarinis vanduo sienose ir tarp sienų

Įtrūkimų susidarymas arba įtrūkimų pločio pokyčiai, susiję su pagrindu, negali pažeisti hidroizoliacijos. Šiam patikimumo kriterijui įvertinti standartas, priklausomai nuo tipinių hidroizoliacijos pagrindo rūšių, numato keturias skirtingas įtrūkimų klases (Rx-E). Hidorizoliacijos produktą reikia rinktis atsižvelgiant į nustatytą objekto įtrūkimų klasę. Hidroizoliacijos produktui priskirtą įtrūkimų perdengimo klasę reikia pagrįsti.

Priklausomai nuo to, kaip naudojamos sąlytį su žeme turinčios patalpos, keliami atitinkami reikalavimai patalpų mikroklimatui arba patalpų orui. Patalpų naudojimo klasėmis apibrėžiamas hidroizoliacijos įrengimo tipas arba leistinas hidroizoliacijos produktas.

©

„Remers“ hidroizoliacijos produktai – tarsi kelrodžiai!

Įsigaliojus naujajam DIN 18533, standartu yra įtvirtinta daugybė jau seniai „Remmers“ rekomenduojamų hidroizoliacijos sistemų. Taigi, pavyzdžiui, polimerais modifikuotos, storos bituminės dangos, kaip antai „Remmers“ PBD 2K ir „Bit K2“, gali būti naudojamos ir kaip sąlytį su gruntu turinčių statinių hidroizoliacija nuo slėgio veikiamo vandens. Iki šiol tai buvo galima tik neatsižvelgus į standartą ir tik esant atitinkamam specialiam susitarimui. Gerokai išplėstos ir įtrūkimus perdengiančių mineralinių sandarinamųjų sluoksnių naudojimo sritys. „Remmers“ MB 2K atitinka įtrūkimus perdengiančių mineralinių sandarinamųjų sluoksnių tikrinimo principus ir dėl to ne tik nepažeidžia cokolio sričiai numatytą vandens poveikio klasę W4-E apibrėžiančio standarto, bet ir be specialaus susitarimo sąlytį su gruntu turinčiose betono dalyse gali būti naudojamas kaip hidroizoliacija nuo grunto drėgmės ir slėgio neveikiamo vandens.

Dėl plataus charakteristikų spektro „Remmers“ MB 2K puikiai gali būti naudojamas ir standarte nenumatytose srityse.

Skersinio pjūvio hidroizoliacija

Įsigaliojus naujai vandens poveikio klasei W4-E yra apibrėžti aiškūs reikalavimai, keliami produktams, kurie yra skirti skersinių pjūvių hidroizoliacijai sąlytį su gruntu turinčiose sienose ir tarp jų. Taigi, pavyzdžiui, reikalaujama, kad pasirinktoji hidroizoliacijos rūšis užtikrintų, kad dėl vertikaliai veikiančios apkrovos neatsirastų pažeidimų, taip pat kad jai būtų būdingas pakankamas šlyties atsparumas horizontaliai veikiančiai apkrovai. Įtrūkimus perdengiantys, mineraliniai sandarinamieji sluoksniai gali atitikti abu DIN 18533 numatytus reikalavimus.

Išorės sandarinimas

Svarbiausi aspektai, būdingi moderniai hidroizoliacijos sistemai, yra greitas ir paprastas apdorojimas, didelis saugumas ir trumpas laukimo laikas. Daugelis apdorojančių asmenų pageidauja vieną dieną atlikti hidroizoliacijos darbus, o jau kitą dieną dirbti toliau. „Remmers“ hidroizoliacijos sistemos atitinka būtent šiuos reikalavimus.

Cokoliai paprastai sandarinami mineraliniais sandarinamaisiais sluoksniais. Tačiau jie turi esminį trūkumą: prilimpa tik prie mineralinių dangų. Tai reiškia, kad statant naujus statinius jais reikia dengti prieš bituminės, sąlytį su gruntu turinčios hidroizoliacijos sluoksnį. Kitaip yra naujų MB 2K atveju: viename produkte sujungiamos įtrūkimų dengimo, mineralinių sandarinimo sluoksnių ir polimerais modifikuotų, storų bituminių dangų savybės.

Naujų pastatų hidroizoliacija

Rasta produktų: 17
 

Žiūrėti:

Straipsnio Nr. 300801

Specialus gruntavimas

Straipsnio Nr. 301408

Daugiafunkcinis statinio sandarinimas. Apjungia lanksčių, įtrūkimus užpildančių mineralinių sandarinimo MDS molių savybes (AbP pagal PG-MDS/FDP) ir storus bitumo sluoksnius PMBC (U ataskaita pagal DIN EN 15814).

Straipsnio Nr. 2088830

Aukštos kokybės, dengianti įtrūkimus, polimerais modifikuota 2 komponentų bituminė danga su polistirenu

Straipsnio Nr. 507101

Aukštos kokybės sandarinimo juosta, NBR kaučiuko pagrindu

Straipsnio Nr. 500301

Pluoštu dengta, savaime prilimpanti butilo juosta sandarinimui

Straipsnio Nr. 082301

Didelėms apkrovoms pritaikyta, 3 sluoksnių apsauginė trasa su atsiejimo funkcija

Straipsnio Nr. 040525

Tvirta mineralinė hidroizoliacija naujiems pastatams

Straipsnio Nr. 042625

Straipsnio Nr. 042325

Greitai surišantis sandarinimo glaistas

Straipsnio Nr. 675225

Straipsnio Nr. 300501

Skystas lėtiklis skirtas MB 2K

Straipsnio Nr. 081501

3 sluoksnių apsauginė sistema iš PET antrinio perdirbimo

Straipsnio Nr. 081601

Straipsnio Nr. 086901

Straipsnio Nr. 480301

Straipsnio Nr. 480601

Straipsnio Nr. 2087830

2K bituminiai izoliacinių plokščių klijai, kurių sudėtyje nėra tirpiklių