©

Ilgalaikės priemonės

Pelėsio naikinimas, siekiant ilgalaikės apsaugos nuo naujų atvejų

Pagrindinė sėkmingo pelėsio naikinimo sąlyga – pašalinti pelėsinio grybelio augimą skatinančias priežastis. Būtina šalinti projektavimo trūkumus, o patalpų naudotojams reikia pateikti informaciją apie tai, kaip ateityje išvengti pelėsių augimo.

Esminės sėkmingo atnaujinimo sąlygos

Mažesnius, iki 0,4 m² pažeistus plotus, pvz., kai yra tik paviršutinis pažeidimas (be pastato pažaidų), gali atnaujinti privatūs asmenys, nedalyvaujant specialistams. Rekomenduojame iš anksto kreiptis į savo srities profesionalus. Dirbant su biologiniais veiksniais, turi būti laikomasi reikalavimų, susijusių su bendrosiomis higienos priemonėmis, nurodytomis Biologinių veiksnių techninėse taisyklėse: „Bendrosios higienos priemonės: minimalūs reikalavimai“ (vok. TRBA 500 – Techninis reglamentas dirbant su biologiniais veiksniais).

Po darbo ir prieš pertraukas, rankas ir užterštas odos vietas būtina nuplauti plovikliu ir dideliu kiekiu vandens. Dėl intensyvaus poveikio odai mūvint pirštines, baigus darbą, rankas ir pirštus reikia atsargiai tepti atkuriančia odos priežiūros priemone. Dirbant su biologiniais veiksniais, paprastai draudžiama valgyti, gerti, rūkyti ir šnypšti nosį, taip pat naudoti kosmetiką. Baigę darbą, nusiprauskite po dušu ir išskalbkite drabužius. Norint nustatyti ir įvertinti pelėsio kiekį, prieš naudojant renovacijos priemones ir po jų, rekomenduojame atlikti laboratorinę analizę.

©

Mažesnių, nei < 0,5 m² plotų atnaujinimas

Mažesnius, iki 0,4 m² pažeistus plotus, pvz., kai yra tik paviršutinis pažeidimas (be pastato pažaidų), gali atnaujinti privatūs asmenys, nedalyvaujant specialistams Rekomenduojame iš anksto kreiptis į savo srities profesionalus.

Didesnių, nei > 0,5 m² plotų atnaujinimas (patikimas tik kvalifikuotiems specialistams)

Didesnius, nuo 0,4 m² pelėsio pažeistus plotus turėtų
atnaujinti kvalifikuoti specialistai. Svarbu, kad pelėsio naikinimo imtųsi ne tik specialistai, bet prisidėtų ir patalpų naudotojai, tam naudodami apsaugines ir pelėsinį grybelį naikinančias
priemones. Būtina atsižvelgti ir į patalpų naudotojų
sveikatą.

Be to, apdorojant pažeistus paviršius, reikia užkirsti kelią pelėsio plitimui į kitas vietas. Jei pelėsinis grybelis labai išplitęs, pažeistos vietos turėtų būti sandarinamos ir apsaugomos nuo dulkių (tai sumažins tolimesnį pelėsio plitimą). Panaikinus pelėsį iš konkrečių vietų, reikia pašalinti ir smulkias dulkių daleles visoje remonto darbų erdvėje (kruopščiai išvalyti). Baigus pelėsio naikinimo darbus, turėtų būti atliktas pelėsio porų koncentracijos kiekio nustatymas.

Remontas ir atnaujinimas be konstrukcinių trūkumų / laikinas sprendimas

Pagrindinė sėkmingos kovos su pelėsiu sąlyga – pašalinti priežastis, dėl kurių išaugo pelėsiniai grybeliai. Būtina šalinti projektavimo trūkumus, o patalpų naudotojams reikia pateikti informaciją apie tai, kaip ateityje išvengti pelėsių augimo.

Didelės oro drėgmės sąlygotų mikrobinio pažeidimo priežastis padės panaikinti „Color SA plus“, siūlantis techniškai patikimą apsaugą.

Ant statybinių medžiagų paviršiaus susidarančio kondensato ir dėl jo atsirandančių mikrobinių pažeidimų problemą „Remmers Color SA plus“ išsprendžia tik laikinai. Šiuo atveju rekomenduojame ilgalaikes „Remmers“ apsaugos nuo pelėsių sistemas: pelėsių naikinimo tinkų arba pelėsių naikinimo plokščių sistemas.

Tačiau jei mikrobinis pažeidimas atsiranda dėl pastato elementų permirkimo, būtina nustatyti drėgmės įsiskverbimo priežastis ir imtis tinkamų renovacijos priemonių. Šiuo atveju rekomenduojame vidinių patalpų paviršius padengti „Remmers Color SA plus“ produktu.

Konstrukciniai trūkumai

Konstrukciniai trūkumai gali sąlygoti šilumos tiltų arba pastatų elementų nesandarumo atsiradimą. Abu šie veiksniai gali būti pelėsinio grybelio atsiradimo vidaus patalpose priežastimi. Šiuo atveju pelėsį išnaikinti galima tik išsprendus projektavimo problemas.

Daugiau informacijos